معنای «ولی امر مسلمین» در جهان با رهبری آیت الله خامنه‌ای شکل .. - عصر بیداری اسلامی و اتحاد جهان اسلام
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی


عصر بیداری اسلامی و اتحاد جهان اسلام

یا ایهالمسلمون اتحدوا اتحدوا

الوزیر شاعر یمنی در گفت‌وگو با فارس:
معنای «ولی امر مسلمین» در جهان با رهبری آیت الله خامنه‌ای شکل گرفت

خبرگزاری فارس: شاعر یمنی گفت: : معنای ولی المسلمین با رهبری آیت الله خامنه ای در سطح جهان مشخص شده است چرا که برخیها خود را ولی مسلمین مسلمانان می دانند ولی کار آنها بر خلاف مسلمانان است اما این امر در جمهوری اسلامی ایران متفاوت است.

خبرگزاری فارس: معنای «ولی امر مسلمین» در جهان با رهبری آیت الله خامنه‌ای شکل گرفت

سیدالسعد الوزیر، شاعر کشور یمن در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس در استان بوشهر در خصوص دومین کنگره شعر مقاومت بین الملل اسلامی و تأثیر این اشعار در سطح منطقه، بیان داشت: تأثیر کنگره شعر مقاومت بر زبان بسیار موثر است چرا که برخی‌ها با زبان فارسی آشنا نبوده و برپایی چنین کنگره‌هایی به تعمیق و شناخت فرهنگی و زبانی سایر کشورها خواهد انجامید.
 
وی با بیان فاصله بسیاری بین کشورهای عربی همانند یمن و مصر با ایران وجودندارد، اضافه کرد: شعر مقاومت در کشور یمن از زمان بسیار دور وجود نداشته است امانه به عنوان یک کار بزرگ و گسترده بلکه کمابیش در میان مردم این کشور وجود داشته است.
 
الوزیر با بیان اینکه بنده سال 1998 به کشور لبنان سفر کردم و قصیده‌ای در رابطه با مقاومت برای حزب الله سرودم، ادامه داد: مبحث مقاومت در کشور یمن، انفرادی بود اما هم اکنون همه مردم و شعرا در مقاومت حضور دارند.
 
وی با بیان اینکه استمرار بحث مقاومت تا زمانی که ظلم و جور وجود دارد، ادامه خواهد داشت، افزود: بنده می‌دانم که ظلم در منطقه چه زمانی شروع شد زمانی که مردم  به رهبری امام خمینی (ره) از ظلم آزاد شدند.
 
الوزیر با بیان اینکه کشور یمن از گذشته‌های بسیار دور با ظلم زندگی کرده است اما کشور ایران در بازده زمانی نسبت به این ظلم، قیام کرده و به پیروزی رسیدند،گفت: کنگره شعر مقاومت یک معنای بزرگی دارد که جمهوری اسلامی اهتمام به ملتهای عرب دارد.
 
وی اضافه کرد: اینجا این سوال مطرح است که چرا کشور ایران شاعران عربی را به این کشور دعوت می‌کند؟ برای اینکه اهتمام به این کشورها دارد چرا که انقلاب امام خمینی (ره) تنها برای مردم ایران نبود.
 
الوزیر با بیان اینکه انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) برای همه مستضعفان ایران و سایر کشورها بوده است، ادامه داد: آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دهنده راه امام خمینی(ره) است و از انقلاب اسلامی و آرمان‌های ایشان حمایت می‌کند چرا که مقام معظم رهبری راه امام راحل (ره) را رها نکرده و همواره ادامه دهنده راه ایشان است.
 
وی افزود: آیت الله خامنه‌ای به مستضعفان سایر کشورهای دنیا اهتمام بسیاردارند و اهتمام سید علی خامنه‌ای در یاری رساندن به مردم لبنان، گواه از این سخن است.
 
این شاعر کشور یمن گفت: معنای ولی المسلمین با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای در سطح جهان مشخص شده است چرا که برخی‌ها خود را ولی مسلمین مسلمانان می‌دانند ولی کار آنها بر خلاف مسلمانان است اما این امر در جمهوری اسلامی ایران متفاوت است.
 
وی اضافه کرد: وقتی ایرانیان به آیت الله خامنه‌ای می‌گویند ولی امر مسلمین به دلیل این است که ایشان به مسلمان بدون تفکیک شیعی و سنی بودن به آنها کمک می‌کنند و تنها به کلمه مستضعف توجه دارند و برایشان شیعی و سنی فرقی ندارد. منبع خبر
http://www.farsnews.com  اللهم عجل لولیک الفرج والنصر

نوشته شده در جمعه 13 آبان‌ماه سال 1390| ساعت 11:59 ق.ظ| توسط جلیل محمود ی| نظرات (0)|


قالب وبلاگ : فقط بهاربیست

ARCHIVES

CATEGORIES

LINKS

DESIGN

OTHERS
 فال حافظ - قالب وبلاگ